10 najlepších miest na návštevu v Kalifornii [s navrhovanými dennými prehliadkami]

10 najlepších miest na návštevu v Kalifornii [s navrhovanými dennými prehliadkami]

Poznáte niektoré z miest na návštevu v Kalifornii? Dalo by sa povedať, Los Angeles, San Diego alebo San Francisco. Ale okrem toho má Kalifornia veľa miest, na ktoré môžete ísť a preskúmať. Tieto miesta vám umožnia zažiť kultúru a dozvedieť sa viac o tejto krajine. Navyše si budete môcť vychutnať luxusný, ale dobrodružný výlet! Takže pokračujte v čítaní, aby ste mali predstavu o miestach, kde môžete navštíviť v Kalifornii.

Denys Nevozhai

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

10 najlepších vecí v Severnej Karolíne v USA – tipy, kde jesť, a kde zostať

Top 10 vecí, ktoré môžete robiť v Universal Orlando Tematické parky – tipy pre dospelých

Cestovný sprievodca pre páry navštevujúce Floridu – 10 vecí, ktoré musíte urobiť

Cestovný sprievodca do Arkansasu, USA – 10 najlepších atrakcií, kde jesť a kde zostať

25 vecí, ktoré môžete robiť v Los Angeles v Kalifornii [s fotografiami]

Obsah

Tu je 10 najlepších miest na návštevu v Kalifornii, ktoré odporúčame

1. San Francisco
2. Národný park Yosemite
3. Los Angeles
4. Údolie Death
5. San Diego
6. Napa Valley
7. Sequoia a Kings Canyon National Parks
8. Lake Tahoe
9. Ostrov Catalina
10. Big Sur

Tu je 10 najlepších miest na návštevu v Kalifornii, ktoré odporúčame

1. San Francisco

Maarten van den Heuvel
San Francisco je dynamické a vzrušujúce mesto, ktoré sa nachádza v severnej Kalifornii. Nachádza sa na špičke oblasti San Francisco Bay. Most Golden Gate je hlavnou atrakciou v meste. Turisti môžu buď jazdiť, jazdiť na bicykli alebo chodiť cez tento slávny most, aby obdivovali a fotografovali nádherný výhľad. Turisti môžu tiež ísť na ulicu Lombard, ktorá je známa svojimi tesnými krivkami alebo ísť do čínskej sekcie v San Franciscu, aby mali chuť Ázie.

Navrhovaná prehliadka: San Francisco Golden Gate Bridge k prehliadke bicyklov so sprievodcom Sausalito

2. Národný park Yosemite

Drahomír posteby-mach
Národný park Yosemite sa nachádza v pohorí Sierra Nevada v centre-východnej Kalifornii a je jedným z najobľúbenejších miest na návštevu v Kalifornii. Návštevníci sa sem milujú pre svoje ohromujúce žulové útesy, obrovské háje Sequoia, krásne vodopády a rozmanitý život zvierat a rastlín. Môžete sa vydať na pešiu túru alebo jazdiť po krásnej ceste, aby ste zažili nádhernú krajinu a nahliadli do divočiny.

Navrhovaná prehliadka: Celý deň malá skupina Yosemite & Glacier Point Tour – s vyzdvihnutím hotela

3. Los Angeles

Andi ~ jadro ˈkaːɔs
Samozrejme, ak ste v Kalifornii, Los Angeles by mal byť súčasťou vášho itinerára. Je to druhé najväčšie mesto v USA a nachádza sa v južnej Kalifornii. Je obklopený tichomorským pobrežím, údoliami a horami. Turisti v L.A. tu môžu nájsť niektoré z známych zábavových parkov na planéte, ako sú Disneyland a Universal Studios Hollywood. Je to tiež jedno z najlepších miest v Spojených štátoch, aby ste hľadali celebrity (to je, ak ste veľkým fanúšikom).

Navrhovaná prehliadka: Universal Studios Hollywood Všeobecný vstupný lístok

4. Údolie Death

Marco Bicca
Nachádza sa v púšti Mojave a Death Valley robí veľkú časť národného parku Death Valley. Považuje sa za najsuchšie a najnižšie miesto v Severnej Amerike, ale napriek tomu ponúka rôzne outdoorové aktivity, historické miesta a pozorovanie prírody. Tu nájdete zasnežené hory a farebné piesočné duny.

5. San Diego

Neonbrand

Vďaka svojim úžasným plážam, dokonalým podnebím a vynikajúcim turistickým atrakciám nie je prekvapujúce, že San Diego je jedným z najznámejších miest na návštevu v Kalifornii. Je to veľké pobrežné mesto s atmosférou malého mesta. Najnavštevovanejšou atrakciou je tu popredná americká zoologická záhrada. Môžete tiež navštíviť SeaWorld San Diego a Birch Aquarium.

Navrhovaná prehliadka: Prehliadka pláží La Jolla a San Diego

6. Napa Valley

Alexander Gamanyuk
Údolie Napa je ideálnym cieľom pre milovníkov vína. Takže je to jedno z najlepších miest na návštevu v Kalifornii. Jeho vína sa považujú za niektoré z najlepších vín na svete. Nielen to, ale údolie Napa sa môže pochváliť aj mnohými kúpeľmi na svetovej úrovni, na ktorých sa návštevníci môžu rozmaznávať a nebaví po dlhom dni balenia.

7. Sequoia a Kings Canyon National Parks

Vitto Sommella
Tieto dva národné parky sa nachádzajú hneď vedľa seba v južných pohoriach Sierra Nevada a obaja sú známe svojimi obrovskými obrovskými sekvomi. Tieto stromy môžu vyrastať na viac ako 300 stôp alebo 90 metrov a ich kmene môžu byť až 100 stôp alebo 30 metrov široké. Národný park Sequoia je domovom Mount Whitney, ktorý je najvyšším bodom v susedných USA. Kým Kings Canyon sa môže pochváliť najhlbším kaňonom v Amerike.

8. Lake Tahoe

Tim Peterson
Toto je druhé najhlbšie jazero v USA. Sladkovodné jazero sa nachádza v Kalifornii aj v Nevade a je jedným z najlepších turistických cieľov po celý rok. Jazero sa stalo populárnym cieľom zimného športu po tom, čo sa tu konali zimné olympijské hry v 60. rokoch 20. storočia.

Navrhovaná prehliadka: Lake Tahoe Semi-súkromné ​​fotografovanie Tour

9. Ostrov Catalina

Emma Svalstad
Ostrov Catalina sa nachádza približne 22 míľnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *