Spýtajte sa Kate: Moji rodičia nechcú, aby som cestoval

Spýtajte sa Kate: Moji rodičia nechcú, aby som cestoval

Adventurous Kate Zahŕňa pridružené odkazy. Ak s týmito odkazmi uskutočníte nákup, urobím kompenzáciu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľajte e -mail

Tento týždeň sa obáva presne o tom, ako pomáhať vašim rodičom zmeniť sa na koncepciu cestovania-dlhotrvajúce alebo krátkodobé, sólo alebo s niekým iným.

Ahoj dobrodružná Kate!

Plánujem cestovať do zahraničia na komplexnú dobu (väčšina z roku 2013), ako aj moji rodičia sa o to veľmi obávajú. Mám 28, slobodný, ekonomicky nezávislý, ako aj pred dvoma rokmi, som strávil päť týždňov cestovaním po Ázii (4 týždne so skupinou, 1 týždeň sám) a prežil som v poriadku. Na túto cestu plánujem začať v Novom Zélande / Austrálii, aby som si navlhčil nohy, a potom pokračujem na mnohých miestach v Ázii, ako aj na Afrike.

To všetko sa týka mojej matky a otca. Uvádzajú, že podporujú moje rozhodnutie o cestovaní budúci rok, avšak vokalizovali presne to, aké úzkosti sú a téma spôsobila v našom vzťahu trochu rozpory.

Máte nejaké návrhy na to, aby sa rodičia cítili oveľa pohodlnejšie, keď sa ich dospelé deti rozhodnú ísť globetrotting?

Stručne povedané: Komunikácia, komunikácia, komunikácia.

Buďte pripravení dôkladne hovoriť o tom, ako presne plánujete zostať bez rizika pri cestovaní. Bezpečnosť je pravdepodobne najvýznamnejším obavám vašich rodičov. Porozprávajte sa svojou metódou s najhorším scenárom-ak sú všetky vaše kreditné ratingové karty napadnuté, ak skončíte vážne zranenými, ak ste okradnutí, ak vám dôjdu peniaze. Oboznámte sa s cestovným poistením. Hovorte o tom, že nepijete tak dobre, ako aj o výskyte liekov na znásilnenie dátumu v oslavných destináciách.

Buďte v kontakte s ľuďmi, ktorí urobili to isté, čo plánujete urobiť. Jedným z mojich obrovských vplyvov predtým, ako som začal cestovať, bola Lillie z celého sveta L – cestovala na juhovýchodnej Ázii niekoľko mesiacov sama v rovnakom veku ako ja dva roky predtým, ako som to robil. (A neubližovalo tomu, že bola tiež z Bostonu!)

Ukážte svojim rodičom, že žena ako ja urobila to isté účinne, poskytla im oveľa väčšiu istotu. (Je to obzvlášť nevyhnutné pre Severoameričanov, pretože nemáme kultúru vesmírneho roka ako zvyšok sveta.)

Povzbudzujte ich, aby vám položili otázky. Môžu sa trápiť o veciach, ktoré vám nikdy neprekročili myseľ. Vaši rodičia môžu veriť, že vojna stále prebieha v Kambodži alebo na Balkáne, zatiaľ čo tieto konflikty už dávno skončili.

Majte dlhotrvajúci plán, o čom sa môžete rozprávať-aj keď si nie ste istí. Ochrana vašej profesie je pravdepodobne druhým najväčším problémom vašich rodičov. Aj keď si nie ste istí, čo urobíte, máte aspoň hrubý plán po obchodoch, či už ide o prácu vo vašom rodnom meste alebo objavíte úlohu v zahraničí.

Dlhodobé cestovanie má spôsob, ako vás zmeniť, a nemusíte byť ohromení, ak máte úplne nový plán, keď prídete domov. Ale vaši rodičia to nevyžadujú, aby tomu pochopili skôr, ako sa vyrazíte.

Najdôležitejšie je: záruka často interagovať.

Keď som zorganizoval svoj predbežný šesťmesačný výlet v Ázii, rodičia požiadali, aby som im poslal e-mailom, keď je deň. Veril som, že sú blázni rovnako dobre, keď bol deň často dobre. Trvali na tom, rovnako ako som súhlasil s tým, že som poslal moje prvé odoslanie z Bangkoku.

Potom, k môjmu fantastickému prekvapeniu, sa mi to páčilo.

Každý deň som poslal e -mailom svojim rodičom a súrodencom pár riadkov o mojom dni. A stále to robím – nie denne, keď som v Londýne, aj keď som každý deň, keď som na cestách. Teraz, keď na telefóne urobím veľa svojich fotografií, pošlem im e -mailom niekoľko fotografií zo dňa je v poriadku.

Ak idem niekde, kde je web obmedzený, nechal som ich vopred porozumieť. (A jediné miesta, kde niekedy neexistoval žiadny pracovný web, bol Don Det v Laose, ako aj v modrom vlaku v Južnej Afrike. Budete ťažko vytlačení na odrezanie od internetu!)

Táto komunikácia ich uisťuje, že som bez rizika a udržuje naše komunikačné linky otvorené.

Existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste pomohli upokojiť mysle vašich rodičov, ale neočakávajte, že sa budú cítiť úplne lepšie, až kým ste už chvíľu cestovali. Mnohé z ich obáv sú založené na neznámych a dobre, pretože nebudú schopní porozumieť, kým to nezažijú sami.

Napriek tomu to niekedy pre niektorých rodičov nestačí.

A to je mimoriadne náročné a škodlivé. V takom prípade všetko, čo môžete urobiť, je povedať svojim rodičom, že sa vám páčia, že oceňujete, čo musia povedať, že vás zvýšili, aby ste robili skvelé rozhodnutia, ako aj to, že ste sa rozhodli cestovať.

Veľa štastia. A choďte mať čas svojho života!

Máte obavy o Kate? Pošlite to e -mailom na Kate [at] AdventurouSkate [Dot Com] s predmetom „Spýtajte sa Kate“. Vaše obavy môžu byť ďalšie!

Získajte e -mailové aktualizácienull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *