7 Najlepšie veci v centre Londýna

7 Najlepšie veci v centre Londýna

ako najväčšia britská metropola a hlavné mesto Anglicka, Londýn, je jedným z najslávnejších miest na svete. Zabalený do okraja histórie a tradície, súčasne si zachováva svoju povesť úplne moderného cieľa. Londýn víta každý rok viac ako 19 miliónov návštevníkov a s toľkými ponukami je ľahké pochopiť prečo.

Keď navštevujete Londýn, je dôležité zostať na prvotriednom mieste, ktoré je ústredné pre všetky hlavné atrakcie a má úžasné spojenia.

Montcalm Royal London House je priamo v centre mesta, čo vám dáva ľahký prístup ku všetkým neprípustným atrakciám podrobne uvedeným v tomto príspevku. Vykopnite späť do pohodlia štýlových izieb a apartmánov, vychutnajte si luxus reštaurácií a barov na mieste alebo sa rozmaznávajte v kúpeľnom a wellness centre pre konečný zážitok z Londýna.

Ak sa chystáte do mesta, nezabudnite sa pozrieť na týchto 7 neprípustných vecí, ktoré môžete robiť v centre Londýna.

Pozri tiež: Kde zostať v Londýne – sprievodca po štvrtiach

Londýn za 3 dni

Ak navštevujete mesto 3 dni, nemali by ste mať problém ľahko zažiť všetky veci, ktoré musíte robiť v Londýne, ktoré som uviedol v tomto príspevku. Najprv zistite, kde zostanete, a potom plánujte pozrieť sa na každé z miest na základe ich blízkosti k vášmu ubytovaniu.

Odporúčam začať od najodvážnejších oblastí a dostať sa do cesty. V Londýne je toľko vecí, že je dôležité správne naplánovať svoj program každý deň, aby ste sa uistili, že nestrácate čas obiehajúcim sa späť na seba.

Londýn za týždeň

Ak máte celý týždeň na vyskúšanie Londýna, určite si budete mať čas na to, aby ste si užili viac vecí, ktoré môžete robiť v Londýne, ako som uvádzal nižšie. Ak ste rýchlym cestovateľom alebo ak využívate systém autobusu Hop-on-Hop-off (viac na ňom nižšie), mali by ste byť schopní pridať do itinerára niekoľko ďalších vecí.

S časom navyše odporúčam vyskúšať Camden, populárnu kultúrnu štvrť na severnom konci Londýna. Tu nájdete zaujímavý dav gothov, punkov a turistov.

Trvalo by som tiež nejaký čas, aby som sa pozrel na moderné susedstvo Soho. Toto bzučiace okolie je známe tým, že má jeden z najlepších nočných životov v Londýne, ale je to tiež základňa neslávne známeho sexuálneho priemyslu miest, ako aj centrum londýnskej komunity LGBTQ.

Londýn na prestávke

Ak nemáte veľa času na vyskúšanie v Londýne, môžete zvážiť, že sa na niektoré z týchto hlavných stránok dostanete autobusom Hop-on Hop-off. Tieto autobusy sú všade, ľahko sa dajú kúpiť lístky a zavedú vás na väčšinu stránok v tomto príspevku a veľa ďalších.

Prípadne si môžete najať taxi, ktoré vás privedie na rôzne stránky, ale taxíky v Londýne sú dosť drahé. Ak chcete preskúmať všetky najlepšie veci, ktoré môžete robiť v Londýne, autobus je pravdepodobne najlepšou stávkou.

Problémom, ktorý väčšina ľudí má na prekladoch, je nájsť miesto na uloženie batožiny. Môžete sa pozrieť na Luggagehero.com, aby ste našli vo vašom okolí bezpečnú skrinku na ukladanie batožiny. V meste je viac ako 100, takže nikdy nebudete príliš ďaleko od nich. Ceny sú 1 GBP za hodinu a maximálne 8 GBP / deň na skladovanie.

Sledujte zmenu strážcu v Buckinghamskom paláci

Londýn je domovom britskej kráľovskej rodiny, pričom Buckinghamský palác je oficiálnym rezidenciou kráľovnej. V lete je pár mesiacov, keď je možné absolvovať prehliadku. Vstupenky sú obmedzené a predávajú sa ďaleko vopred, ale nebojte sa, či sa vám nedarí dostať sa do paláca.

Zmena strážcu sa odohráva približne 4 krát týždenne a je to perfektný spôsob, ako svedčiť o všetkých kráľovských okázaloch a obradoch, ktoré očakávate v paláci. Stáva sa to, keď je jedna časť stráže kráľovnej nahradená druhou zvukmi úplnej pochodovej kapely. Je úplne zadarmo sledovať, len sa tam dostanete skoro, aby ste si zabezpečili dobré miesto.

Poznámka: Existuje veľa denných výletov z Londýna, ktoré môžete urobiť. Potom, čo ste si užili veľké mesto, užite si deň preč. Niektoré z najobľúbenejších miest sú Cotswolds, Bath a Brighton. Najlepšie sa dostávajte vlakom.

Navštívte Tate Modern

Táto nezameniteľná pamiatka v centre Londýna sídli v bývalej elektrárni na južnom brehu rieky Temže. Milujte ju alebo nenávidieť, samotná budova je nápadnou, priemyselne vyzerajúcou výstavbou poznačenou jej podstatnou centrálnou vežou. Teraz sa nachádza jedna z najvýznamnejších zbierok moderného umenia, ktoré sa nachádza kdekoľvek na svete.

Vezmite diela vedúcimi, medzinárodne uznávaných súčasných umelcov vrátane významných mien ako Pablo Picasso, Salvador Dali a Andy Warhol. Aj keď nie ste milovníkom umenia, jaskyňaSamotná budova stojí za to nahliadnuť do vnútra. Hlavné trvalé displeje sú pre návštevníkov zadarmo, pričom poplatky sa účtujú iba za špeciálne dočasné výstavy.

Získajte výhľad zhora

Podobne ako v prípade Manhattanu, Šanghaja a Dubaja v Londýne má rýchlo rozpoznateľnú panorámu. Jedinečne však staré a nové budovy sedia bez problémov vedľa seba a storočné konštrukcie s výhľadom na moderné mrakodrapy. Jedným z najlepších spôsobov, ako vziať túto vynikajúcu panorámu, je zhora a existuje veľa možností.

London Eye je najvyšším Európovým kolesom a je zábavný spôsob, ako skontrolovať Vista. Mrakodrap Shard má sledovaciu palubu, ktorá sa nachádza na 72. poschodí, ako aj množstvo reštaurácií a barov, ktoré ponúkajú neuveriteľný letecký výhľad. Oxo veža a pamätník tiež poskytujú vynikajúce spôsoby pozorovania Vista.

☞ Pozri tiež: Cestovanie s rodinou – Roadtrip z Edinburghu do Londýna

Obdivujte katedrálu sv. Pavla

Vo viac ako 300 rokoch sa katedrála sv. Pavla stále verí po väčšinu zvyšku centra Londýna. Silným uchádzačom o titul najslávnejšej budovy mesta, žiariace biele tehly zakončuje rozsiahla kupola. Môžete to vidieť z míle okolo a jej baroková architektúra by sa nevyzerala z miesta v Ríme alebo Miláne.

Veľkolepý interiér je zložito zdobený zlatými detailmi a oknami z farebného skla. Možno najlepší výhľad na katedrálu sv. Pavla je z Tate Modern. Z tohto výhodného bodu, ktorý sa pozerá na most Millenium, uvidíte impozantnú katedrálu priamo vpred v celej svojej sláve.

Zasiahnite nejaké kráľovské parky

Kráľovské parky boli pôvodne domovom monarchie a používali sa výlučne na poľovníctvo a iné voľné aktivity. V dnešnej dobe sú malebné verejné priestory, kde si môžete vychutnať zeleň uprostred veľkého dymu. Svieža, listnatá krajina sú niektoré z najcennejších otvorených priestorov hlavného mesta.

Celkovo je osem kráľovských parkov, štyria z nich ležia v tesnej blízkosti navzájom v centre mesta. Kensington Gardens, Hyde Park, Green Park a St. James’s Park sú ideálnymi miestami na kopanie, relaxáciu a užite si zmenu tempa, ako aj niektoré z londýnskej divočiny. Nájdete tiež pravidelné aktivity, ako sú prevádzkovanie pretekov, festivalov a hudobné koncerty, ktoré sa konajú počas celého roka, takže nezabudnite skontrolovať rozvrh udalostí.

Kráčať po Temži

Rieka Temže je životnou hodnotou mesta Londýn, ktorá prechádza priamo cez svoje srdce a oddeľuje ho v dvoch. Pri návšteve centrálneho Londýna je nemožné nechať ujsť a je sám osebe ohromujúcim atribútom. Je pravdepodobné, že ho mnohokrát križujete, aby ste sa dostali k rôznym atrakciám na oboch stranách, a existujú rôzne mosty, ktoré vám to umožňujú.

Prechádzka pozdĺž brehov rieky Temže je nevyhnutnosťou, keď navštívite Londýn a len za pár kilometrov prejdete nespočetné kultové pamiatky. Palác Westminster, kde sa stretáva parlament Spojeného kráľovstva, London Eye, The Tate Modern, London Bridge, plus mnoho ďalších je od seba vzdialený.

Nie je potrebný sprievodca, jednoducho vyberte východiskový bod a choďte, kým nebudete dosť. Existuje veľa typických anglických krčiem lemujúcich banky, kde sa môžete zastaviť pre pintu a nejaké občerstvenie.

Zachytiť

Londýnsky West End je tiež známy ako Theatreland a je britským ekvivalentom Broadway v New Yorku. V tejto oblasti existujú desiatky divadiel všetkých veľkostí, kde budete môcť chytiť všetko od malých predstavení po značné medzinárodné inscenácie. Niektoré z najväčších názvov obrazovky a pódií pôsobia z celého sveta, aby tu pravidelne vystupovali, čo z neho robí skutočnú remízu pre turistov.

Možno budete chcieť chytiť najlepší muzikál, ako je dlhodobá klasika Lion King, Cats alebo Phantom Opera. Alebo by ste mohli ísť za jednu z menších, kriticky uznávaných ponúk, ktoré sa často obracajú v tejto oblasti. V každom prípade nezabudnite rezervovať dlho vopred, ak potrebujete konkrétne dátumy, pretože vstupenky sú často vypredané po dlhú dobu.

Londýn na prestávke

Ak nemáte veľa času na vyskúšanie v Londýne, môžete zvážiť, že sa na niektoré z týchto hlavných stránok dostanete autobusom Hop-on Hop-off. Tieto autobusy sú všade, ľahko sa dajú kúpiť lístky a zavedú vás na väčšinu stránok v tomto príspevku a veľa ďalších.

AlternatívaVely, môžete si najať taxi, ktoré vás vedie na rôzne stránky, ale taxíky v Londýne sú dosť drahé. Ak chcete preskúmať všetky najlepšie veci, ktoré môžete robiť v Londýne, autobus je pravdepodobne najlepšou stávkou.

Problémom, ktorý väčšina ľudí má na prekladoch, je nájsť miesto na uloženie batožiny. Môžete sa pozrieť na Luggagehero.com, aby ste našli vo vašom okolí bezpečnú skrinku na ukladanie batožiny. V meste je viac ako 100, takže nikdy nebudete príliš ďaleko od nich. Ceny sú 1 GBP za hodinu a maximálne 8 GBP / deň na skladovanie.

Páči sa mi tento článok? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách je spolupracovníkom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *