AK Monthly Rekapitulácia: September 2019

AK Monthly Rekapitulácia: September 2019

Adventurous Kate obsahuje pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Niekedy na chvíľu urobí mesiac. To sa stalo v septembri.

V júni Traverse v Trentino v júni zahŕňalo záverečné hlavné predpisy blogového spisovateľa Sassy Wyatt, ktorý sa skladá z cestovania a špeciálnych potrieb a je vizuálne postihnutý. Poukázala na to, že blogeri musia písať popis svojich fotografií v textovom poli Alt, pretože to je to, čo zrakovo postihnutí ľudia používajú na porozumenie fotografiám.

V tom okamihu som blogoval sedemnásť rokov, profesionálne deväť rokov a nemal som potuchy, že alt text bol na tento účel. Nevedel som, že to bola ani niečo. A to ukazuje, ako sa vo svete publikovania blogov/online publikovania uvažuje len málo ľudí so zdravotným postihnutím.

“Kedykoľvek píšem svoj alt text,” povedal môj kamarát Alistair, keď moderoval panel hlavných predstavov, “predstieram, že píšem priamo Sassy.”

Hneď som začal písať popisy obrázkov v alt texte – a ja som tiež predstieral, že som písal priamo Sassy. Táto horná fotografia znie: „Kate nosí kombinézy a skoky vo vzduchu, drží špajle v každej ruke, hory a modrú oblohu za ňou, v národnom parku Gran Sasso.“ Trvá to omnoho viac času, ale nie je to komplikované a je to podstatný rozdiel. Často vložím vtipy do popisov.

To však nie je všetko, čo robím. Ak ma sledujete na Instagrame na @adventurouskate, možno ste si všimli, že vždy, keď hovorím vo svojich príbehoch, teraz je pod ním prepis. A to je niečo, o čom som musel vedieť lepšie – mám kamarátov, ktorí sú hluchí, vrátane kamarátov v komunite blogov o cestovaní. Musel som to robiť všetko.

Nie je to dokonalé a viem, že mám pred sebou dlhú cestu – ale dúfam, že to robí moje stránky oveľa prístupnejšie pre oveľa viac ľudí. A tento mesiac som zistil, že áno, je to tak.

Tento mesiac som videl Sassy v Borderless Live v Londýne a dostal som šancu s ňou hovoriť medzi zasadnutiami.

“Len som ti chcel dať vedieť, že vzhľadom na to, že tvoj hovor v Traverse som začal používať popisy v mojom alt texte,” povedal som jej.

“Viem, že si to urobil!” Čítal som váš blog, “povedala s úsmevom.

To mi nedosiahlo len deň – urobil to môj mesiac. Často sa môže zdať, že práca v zákulisí kričí do vesmíru-ale pochopenie, že niekto teraz priamo ťaží z alt textu, ma tak potešilo.

Bloggeri, začnite písať popisy vo vašom alt texte. Pravdepodobne už máte zrakovo postihnutých čitateľov, ktorí čítajú vaše stránky, a to pre nich bude oveľa príjemnejšie!

Navštívené destinácie

New York, NY

Londýn, UK

Bologna, Ostuni, Lecce, Monopoli, Bari, Matera, Altamura, Turi, Alberobello, Locorotondo, Foggia, San Domino, San Nicola, Termoli, Gran Sasso National Park, Cupra Marittima, Porto San Giorgio, Porto Recanati, Loreto, Urbino, Ravenna, Ravenna , Quattro Castella, Reggio Emilia, Basilicagoiano, Polesine Parmense a Parma, Taliansko

Praha, Česká republika

Obľúbené destinácie

Lecce. Mesto s nízkym kľúčom v mnohých spôsoboch, plné ohromujúcej a často mätúcej architektúry. Horúce celoročné, nízkonákladové celoročné a ešte príliš neobjavené hotové hordy.

Monopoli. Najlepšia základňa pre týždeň prieskumu Puglia. Malé, ale oh-tak nádherné mesto posadené na pláži, s množstvom dobrých reštaurácií a možno najlepšie talianske gelato.

Parma. Človeče, myslel som si, že sa mi to predtým páčilo, ale teraz naozaj milujem Parmu! Toľko šťastia a farby, takže veľa úžasných obchodov, zaujímavé a umelecké a lacné, lacné.

Vrcholy

Úžasná živá konferencia bez hraníc v Londýne. Bola to prvá hraničná živá konferencia vôbec a ja som rád počúval inšpiratívnych tvorcov, ktorí hovoria o tom, ako fungujú. Poskytol som tiež prednášku o súčasnom stave blogovania, etických problémov a písaní pre vaše existujúce verné publikum, a nie zatvrdiť 100% nováčikom zo SEO.

Trávenie predĺženého času v Puglia. Už predtým som bol v Puglia, krátky výlet do Gargano a Alberobello, ale tentokrát som strávil takmer dva týždne a videl som tonu regiónu. Puglia je fantastická – úžasné počasie, ohromujúce pobrežie a výnimočné jedlo, najmä ak neajete mäso.

Prehodnotil som Alberobello, ale potešil som sa na mnohých miestach, najmä Lecce, čo bolo zaujímavé a nízkym kľúčom vo všetkých ideálnych spôsoboch; pobrežné mesto Monopoli, ktoré bolo také úžasné a najlepšie základne; a vnútrozemské mesto Locorotondo, ktoré môže byť jedným z najkrajších malých miest v Taliansku, aké som kedy navštívil. Skončilo to veľmi talianskym výletom na ostrovy Tremiti, ktorý sa ukázal, že v septembri sú celkom pekné, ale celkom mŕtve!

Návšteva štyroch nových talianskych regiónov. Mojím cieľom skontrolovať všetkých 20 talianskych regiónov pekne prichádza, keď som prvýkrát skontroloval Basilicata, Termoli, Abruzzo a Le Marchenullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *