MLJET: Captive in Paradise

MLJET: Captive in Paradise

Adventurous Kate Zahŕňa pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

V Homer’s The Odyssey strávil Odysseus desať rokov bojom proti vojne s trójskou koňom, potom si vzal dlhú cestu domov – ďalších desať rokov plavby späť do Ithaca a dostávaním sa na mnohé nehody.

Sedem z týchto rokov bolo strávených na ostrove Ogygia v náručí nymfy calypso. Pokiaľ sa Odysseus chcel dostať domov k svojej manželke, nemohol odolať scintilačnému kúzlu nymfy – ani na ostrove, najúžasnejší raj, aký kedy videl.

Ako by ste očakávali, Ogygia si dnes nepredstavuje žiadne mapy. Ale niektorí ľudia si sú celkom istí, že vedia, kde to je – ohromujúci a pokojný ostrov zvaný MLJet.

MLJET (vyslovený Mee-YET), jeden z najjužnejších ostrovov dalmatínskeho pobrežia, je ľahkým denným výletom z Dubrovníka (aj keď sa domnievam, že je to najlepšie vidieť na viacdňovej plavbe Chorvátska ako moja).

MLJet je ospalý ostrov, kde nenájdete veľa, ale prirodzené kúzlo vás zrazí nabok. Kusom odporu je národný park MLJet, naplnený chladnými, trblietavými jazerami slanej vody v každom odtieni tyrkysovej a sivozele, ktorú si dokážete predstaviť.

Nemali sme dlho v MLJET. Potom, čo náš kapitán naplánoval náhly a skorý odchod, uvedomili sme si, že máme len asi hodinu na vyskúšanie národného parku – z toho polovica by sa strávila trajektom do az centra parku. Okrem toho by to stálo každej z nás 90 Kuna (15 dolárov).

Drahé? Áno, najmä pre stredne dostupné Chorvátsko. Ale počuli sme, že park bol skutočne veľkolepý, takže sme zaplatili poplatok a naskočili na trajekt.

Nastal čas vidieť MLJet pri zlomovej rýchlosti.

Vyskočili sme z lode a vyskočili sme do kostola, robili sme rýchle a dokonalé fotografie miestnych zrúcanín.

Kultúrne povinnosti dosiahnuté, bežali sme k okraju vody a skočili dovnútra!

Táto voda bola taká dobrá – úžasná a zamatová hladká! Po tom, čo sme zažili veľmi chladné Jadranské more (boli sme tam začiatkom júna a do konca júla sa to naozaj neohrieva), bolo také dobré odpočinúť si v jazere, ktoré nás nechutilo do kosti.

Vysoko na adrenalíne sme sa znova a znova vrhli do slaného jazera a smiali sme sa hlavy. Po našom super rýchlom jazere sme bežali späť do trajektu a dostali sme sa späť do doku, aby sme sa vyplávali na pevninu.

Miloval som MLJet – možno čiastočne preto, že sme tam mali tak málo času. Všetko sa sústredilo na tridsať minút krásy, radosti a čistých šedozelených vôd.

Už by som bol rovnako ako Odysseus – neschopný odolať piesne ostrova, zostal v blaženom zajatí počas nasledujúcich sedem rokov.

Išiel som do MlJet ako hosť Busabout’s Chorvátsko jednosmernou plachtou. Všetky názory, ako vždy, sú moje vlastné.

Získajte e -mailové aktualizácie od spoločnosti Katenever Miss A. Odhláste sa kedykoľvek!

Prvok meno prvé meno
Posledný názov Namelast
Váš e -mail e -mail
Predložiť

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *