Sprievodca cestovným sprievodcom Džibuti pre Filipíncov – Jedno ďalšie vízum na príchode v Afrike pre držiteľ Passport Passport

Sprievodca cestovným sprievodcom Džibuti pre Filipíncov – Jedno ďalšie vízum na príchode v Afrike pre držiteľ Passport Passport

som bol minulý rok 2017 na svojej sólovej ceste po Afrike, kde som prekročil hranicu do Somalilandu. Nie je to veľa ľudí, ktorí skutočne rozumejú tejto krajine, ako aj v prípade, že áno, veria, že to nie je bezrizikové premýšľanie o jeho vzdialenosti, ktorej meno je najvyššia kvalita s pirátstvom až doteraz.

Podľa Wikipédie je Džibutti krajinou, ktorá sa nachádza v Africkom rohu. Ohraničuje Eritrea na severe, Etiópiu na západe, ako aj na juhu, ako aj Somálsko na juhovýchode. Zvyšok hranice vyvíja Červené more, ako aj Adenský záliv na východe. Jedným z hlavných zdrojov zárobkov tejto krajiny je strategicky, ktorý sa nachádza v Červenom mori, je jej námorný prístav pre dovoz, ako aj vývoz do susednej Etiópie.

Obsah

Rýchle fakty o Džibuti
Dopyt po vízoch po Filipínci
Kde zostať v Džibuti
Rozpočet pre Džibuti
Čo vystupovať v Džibuti
Čo nie vystupovať v Džibutti?

Rýchle fakty o Džibuti

Hovorené jazyky: Úradné jazyky sú francúzske a arabské. Regionálne jazyky sú zďaleka a Somálsko.

Náboženstvo: 94% je moslim a 6% kresťan

Podnebie: extrémne suché, najmä v mesiacoch apríla-október

Mena: Džibutský frank

Najlepší čas na návštevu: november-marca, kde je poveternostný stav chladnejší

Dopyt po vízoch po Filipínci

Džibutti patrí medzi krajiny bez víz pre Filipíncov, v ktorých iba požadujeme žiadosť o vízum pri príchode. Jediné, čo musíte urobiť, je vyplniť podrobnosti na príchodovej karte, ruku vo svojom pase (s platnosťou 6 mesiacov od vášho odchodu) na poplatok za dôstojníka, ako aj počkajte na vaše meno na vaše meno. Bude to oveľa lepšie, ak so sebou prinesiete svoju kartu žltej zimnice pre prípad.

Letový terminál v Džibutti je mimoriadne malý – veľkosť držania pre tých, ktorí sa objavujú v krajine, je rovnako ako učebňa, takže som si istý, že sa nestratíte. Berte na vedomie, že prisťahovaleckí úradníci v Džibutti nie sú pre turistov veľmi vítaní (na základe mojich skúseností), ako aj všetci, ktorí sa týkajú Džibutti, či už turisti alebo nie sú „potenciálnymi špiónmi“ alebo „nelegálnym pracovníkom“. sily tábory na ich území. Ak budete mať šťastie, očakávajte od nich extrémne chladné zaobchádzanie. Ak nie ste, potom očakávajte, že budete zadržaní na letovom termináli na pár hodín.

Nezabudnite mať peniaze, ako aj aj plán ubytovania, kde zostanete.

Poplatok za vízum: 90 eur

Prípustné trvanie pobytu: 30 dní

Kde zostať v Džibuti

Toto je mimoriadne nákladná krajina, takže očakávajte, že za ubytovanie zaplatí veľa. Medzi hotely stredného konca patrí Atlantic Hotel, ako aj hotel Les Acacias. Jedinými špičkovými hotelmi sú palác Džibuti Kempinski, ako aj hotel Sheraton. Ak máte obmedzený rozpočet, najlacnejšie hotely sú Du Coté Chez Val, ako aj reštaurácia China Shandong, ako aj hotel.

Rozpočet pre Džibuti

Dajte si aspoň 50 amerických rozpočtových plánu pre svoje každodenné náklady, ako aj prepravu, ako aj to musí vylúčiť vaše hotely a zájazdy. Džibutti je mimoriadne nákladná krajina. Jedlo v regionálnej reštaurácii by vás náklady na minimálne 1 500 DJF a mohlo by to ísť rovnako nákladné ako 5 000 DJF.

Čo vystupovať v Džibuti

1. Prejdite sa po meste

Centrum mesta je mimoriadne zaujímavé. V uliciach pokrytých prachom objavíte stánky, ktoré predávajú oblečenie, ako aj čokoľvek pod slnkom (doslova aj obrazne), uvidíte ženy so stohmi peňazí a pýtajú sa, či by ste chceli výmenu, ako aj Stály potravín predávajú regionálne jedlo, ako aj chutnú etiópsku kávu. Očakávajte, že to bude mimoriadne hektické, rovnako ako vždy sledujte svoje veci!

2. Choďte na výlet na jedlo

Jedlo v Džibutti v žiadnom prípade nie je zlé (aj keď je drahé), ako aj to, že bude skvelé, ak môžete vyskúšať tieto reštaurácie, ako navrhuje kamarát, ktorý tam žil 3 roky: La Mer Rouge, Chez Youssouf, Haramous Pizzaiolo. , Jules Verne, ako aj potešenie.

3. Choďte toľko ako Arta a získajte výhľad na Červené more

Ak máte deň na šetrenie, bude to skvelá vec. Arta je najväčším bodom v Džibutti, ako aj v prípade, že si chcete oddýchnuť od vdýchnutia všetkého prachu v meste, potom je to miesto. Získajte nejaký čerstvý vzduch a pobyt na Sunny Hill (je to hotel) na noc, ak dávate prednosť.

4. Choďte šnorchlovanie

Foto: Scott Williams CC By-ND 2.0
Väčšina útesov na plážach Džibuti je tak blízko k pobrežiu a všetko, čo si vyžaduje, je to, že šnorchlovanie!

5. Plávať s žralokmi veľrýb

Od mesiacov v novembri-marca je možné vidieť žraloky veľrýb v oceánoch Džibuti (beznull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *