Lake Issyk-Kul: Prišli sme, videli sme, mali sme otravu jedlom

Lake Issyk-Kul: Prišli sme, videli sme, mali sme otravu jedlom

Lake Issyk-Kul je špeciálny vodný útvar na severovýchode Kirgizska. Toto senzačné jazero je nastavené medzi dvoma týčiacimi sa horskými odrodami (ktoré píšu severnú časť pohoria Tian Shan), je druhým najväčším vysokohorským jazerom na svete! Je prekvapujúce, že kvôli tepelnej aktivite, ako aj z dôvodu hĺbky jazera, nikdy nezmizne.

Čítať viac: 10 vecí, ktoré môžete hrať v Karakole (ktoré nezahŕňajú trekking)

Krásne jazero Issyk-Kol s odrodou Tian Shan Mountain v diaľke
Počas našich ciest sme videli nejaké krásne jazerá, ako aj na tejto ceste sme sa zaoberali pridaním oveľa viac k nášmu zoznamu mnohých krásnych jazier na svete. Jazero Bajkal v Rusku ohromovalo, Tsagaan Nuur v Mongolsku bol vynikajúcim miestom na relaxáciu, obrovské jazero Almaty v Kazachstane bolo dych čerstvého vzduchu, ako aj teraz sme smerovali na dovolenkové horúce miesto pre Kazachs, Kirgyzi, Kyrgyz. Ako Rusi, cholpon-ata.

Našťastie pre nás by sme sa objavili v sezóne prenášania, takže by tam nebolo veľa turistov.

Sotva žiadny typ turistov v Cholpon-Ata! pláž pre seba
Zúčastnili sme sa 4-hodinového výletu Marshutka (mini-bus) z Bishkeku do mesta Lakeside v Cholpon-Ata. Počas hodiny 2 jazdy autobusom sa moje brucho začalo kŕmiť … a ja indikujem skutočne kŕče. Ostré bolesti zastrelili moje bruško asi 10 minút pred uvoľnením, len aby som sa vrátil asi o 10 minút neskôr. Tento hrozný cyklus sa cítil rovnako dobre známy – mal som otravu jedlom!

Prestávku na výlete z Bishkeku do cholpon-ata
Každý, kto mal otravu jedlom predtým, chápe, že posledné miesto, ktoré chcete byť, je v autobuse. Pochopil som, že v každom okamihu vybuchnem, rovnako ako to nebude pekné. Po neznesiteľnej jazde autobusom sme sa ukázali v Cholpon-Ata. Urobili sme včelovú líniu pre prvý penzión, ktorý sme videli, a požiadali sme o toaletu. Ruská dáma odpovedala „Nyet!“ Aj keď som bol nadšený z určenej požiadavky na jednu, nedovolila by mi ju využiť.

Nick, keď som pokračoval, ma posadil vedľa tašiek po ceste, aby mohol utiecť a snažiť sa objaviť náš nepolapiteľný penzión, ktorý sme si rezervovali. O dve minúty neskôr som skončil zúrivým, prehliadaním a skenovaním akéhokoľvek druhu pohľadu na niečo, čo by som mohol využiť na odstránenie seba. Vyzeralo to ako jediná voľba. Bože, myslel som si, že sa to nemôže stať. Našťastie ako lúč bieleho svetla, vchod sa otvoril ideál oproti mne, ako aj dáma tam stála, zakričal som „WC !!“ S takou vážnosťou, že pochopila, že sa nehovorím. Okamžite ma mávala tak dobre, ako som bola taká rada, že som o sekundu neskôr nemohla čakať.

Keby sa Nick vrátil z objavovania nášho penziónu, ako som mu povedal, že som svinstvo v kríkoch, nikdy by som to nepočul!

Náš penzión v Cholpon-Ata bol úžasný. Mali sme dvojitý priestor v penzióne v Galine (predtým nazývanom Angelina’s Penzionhouse) s osobnou sprchovacou miestnosťou za 13 dolárov/noc. Nádvor bol obklopený listnatými jablkami, slivkami a marhuľovými stromami, ako aj záhrady boli zásobené svetlými kvetmi.

Vychutnajte si slniečko v našom penzióne
Pokúsil som sa potulovať sa po meste a skontrolovať pláž s Nickom, avšak kŕče bolo také zlé, že sa môže vyskytnúť čokoľvek, čo by sa mohlo vyskytnúť v akejkoľvek minúte, takže som sa otočil späť do penziónu, zatiaľ čo on chodil na preskúmanie.

Vrátil sa s obrázkami z jasného jazera, ktoré vyzeralo ako oceán, s týčiacimi sa horami ako pozadie. Povedal o Jet-Skis, Parasailing, ľuďoch v bikinách, ako aj o Speedos, pivá na pláži, ako aj na slnku … čo sa zdá byť oveľa viac ako Rusko ako Stredná Ázia!

Žiarlil som na to, že som to všetko videl, keď som zomrel pomalú smrť v posteli. Ako sa to ukázalo, Nick mal brušné problémy neskôr v noci. Nasledujúci deň som bol oveľa lepší, rovnako ako on bol jazdený na posteli! Nakoniec sme každý išli na pláž, plávali v kryštáli, odstraňovali vody a jedli nejaké regionálne jedlo … osobitne.

Naša posteľ v penzióne v Galine sme tu strávili veľa času …
Po 2 nocí sme sa opäť cítili 100% a rozhodli sme sa, že sa na východ po jazere na východ po jazere stane mesto Karakol. Nastal čas obchodovať s našimi kúpajúcimi sa záchvatmi pre naše trekkingové vybavenie!

ČÍTAJ VIAC:

Trekking Ala-Kul, ako aj Altyn Arashan: Turna na zapamätanie

Trekking v Kirgizsku: Sprievodca pre cestu Keskenkija v Jyrgalan

Naša marshutka z cholpon-ata do Balykchy

Už ste niekedy mali otravu jedlom na ceste?! Povedzte nám o tom …

Páči sa mi tento príspevok? Pripnúť!Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To naznačuje, že provízie robíme, ak kliknete na odkazy na našom blogu, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *