Karibský raj z Caye Caulker … odídeme niekedy?

Karibský raj z Caye Caulker … odídeme niekedy?

„Dobre, vitajte v Caye Caulker. Som opotrebovaný, takže len vložte do tašky do Ya ‘Room a robíme da Papawork v Da Mornin. “

To bolo privítanie, ktoré sme dostali, keď sme dorazili do nášho penziónu na ostrove Caye Caulker v Belize. Slnko zapadlo a úžasný večerný vánok jemne prehnal nad ostrovom, čím šuchotal palmami nad nami. Po našom neskorom príchode na ostrov a starostlivosti o naše problémy s prisťahovalectvom bolo skvelé získať tento prepustený úvod.

Penzión Funky Mara v Caye Caulker
Položili sme tašky do našej farebnej miestnosti a lenivo sa putovali po piesočnatých jazdných pruhoch, aby sme našli niekde na jedenie. Celý západný koniec ostrova lemoval rad funky plážových barov hrajúcich karibskú reggae hudbu. Muži mali tendenciu fajčiť grily ideálne na pláži, pričom okolité piknikové stoly držali skupiny hlasno chatujúcich turistov a Belizeans, ktorí si užívali čerstvo grilované kurča. Náš pohyb spomalil na rytmus rastafariánskych melódií, ktoré sa odrážali cez práškové piesky, a čoskoro sme si uvedomili, že to bol ďalší raj, ktorý si budeme užívať.

Klobúky Rasta fúkajúce vo vetre
Caye Caulker je malý koralový ostrov pri východnom pobreží Belize, asi 32 km severne od mesta Belize. Iba 8 km dlhý o 1,6 km široký, tento malý atol bol prerušený v dvoch, čo sa často označuje ako „rozdelenie“. Niektorí ľudia tvrdia, že rozdelenie vytvoril hurikán Hattie v roku 1961, ale čoskoro sme zistili, že tento príbeh je nepravdivý.

Pri pohľade na rozdelenie
Po pravde povedané, podľa obyvateľov ostrova, ktorí pomohli vykopať priekopu, hurikán vytvoril iba malý potok, len pár centimetrov hlboký. Predseda dedinskej rady v tom čase, Ramon Reyes, kúpil vodnú cestu, aby sa dal hlbšie, aby vytvoril funkčný priechod z východného pobrežia na západ. Nový kanál by umožnil prejsť kanoe Dugout bez toho, aby sa museli obísť celý ostrov.

Letecký pohľad na rozdelenie (Foto: MyBeautifulbelize.com)
Dnes je rozdelenie hlboké takmer 7 metrov a rýchlo rastie od prírodnej erózie. Aj keď rastúci gash ohrozuje budúcnosť Caye Caulker, zatiaľ to robí veľmi zábavné miesto na stretnutie. S hlasným plážovým barom posadeným na okraji vodnej triedy je rozdelenie najlepším miestom na plávanie na ostrove. Strávili sme tam väčšinu času, objednávaním ľadovo studených vedier piva a ležiacich na slnku, zatiaľ čo sme počúvali zmes západných a východných karibských melódií.

Fly na palube pri rozdelení
Jeden konkrétny deň pri rozdelení sme identifikovali muža, ktorý letí asi 4 metre nad vodou. Z jeho nôh vystrelili prúdy vodnej vody a vyzeral ako košeľový železný muž v šortkách na palube. Ponáhľali sme sa, aby sme získali lepší výhľad a pripojili sa k davu fandiacich partiermi v blízkosti baru. Jazdil na tom, čo teraz vieme, sa nazýva „muškáreň“. Na túto mimoriadnu technológiu dal show, krútenie, potápanie a prevrátenie. Celá pláž ho povzbudzovala a myslím si, že všetci sme boli prekvapení tým, čo sme videli.

Muž na „muškárskej doske“ bol výnimkou z inak pokojnej a pokojnej atmosféry na ostrove. Caye Caulker’s slow, tranquilized environment typically reminded us of Isla Holbox in Mexico. In fact, the motto on the island is “Go Slow”. Every hour was spent lazing by the water, strolling the dusty lanes, listening to music and just enjoying the funky, laid-back, Caribbean vibe.

You Don’t typically See Vancouver & Calgary On These Signs!
We made plans to meet up with our new pals Celia and Jonas of the Nomadic Danes one evening. We swapped travel stories and blogging ideas over dinner and drinks and really took pleasure in each other’s company. It’s always fun to meet up with fellow bloggers and Celia and Jonas taught us a lot about online business. It was terrific to meet up with like-minded people and we hope to keep in touch and travel together again in the future.

Meeting Up With Celia & Jonas
At the end of each day spent on Caye Caulker, just as the sun started to rest on the sea, bottles of beer would magically start to appear in everyone’s hand. It would be hard to spot someone, foreign or local, without an ice-cold Belikin beer in tow. It was this perpetual holiday feel that made Caye Caulker a hard place to leave.

We spent 8 days there and took pleasure in it so much that we eventually returned after a trip to nearby Ambergris Caye, where we were invited to stay at the stunning Victoria house Resort.

Stay tuned for a lot more about our checkNa tento mimoriadny ostrovný raj!

Páči sa mi to? Pripnúť! „

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách je spolupracovníkom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To naznačuje, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *