Sprievodca Backpackerom – Uyuni, Bolívia do San Pedro Atacama, Chile

Sprievodca Backpackerom – Uyuni, Bolívia do San Pedro Atacama, Chile

No, tento príspevok bude hovoriť o našej skúsenosti s prechodom z La Paz, Bolívia do Uyuni, Bolívia a potom urobí tri dni/dvoj noci výlety zo Salar de Uyuni , Bolívia do San Pedro Atacama, Chile.

Rovnako vyžaduje, aby ste pochopili, že elektrická energia je obmedzená počas tohto trojdňového výletu, ako aj neexistuje žiadny web (pri jazere je však jeden hotel, ale za 1 15 minút / whatsApp iba webové pripojenie)!

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Zoznam najlepších ubytovní v Čile

Zoznam najlepších špičkových hotelov v Čile

DIY Cestovný sprievodca po Puerto Natales, Patagonia, Čile

7 neuveriteľných vecí, ktoré sa dajú vystupovať v San Pedro de Atacama, Čile

Najlepší hotel neďaleko letového terminálu Santiago v Čile – náš pobyt v Hilton Garden Inn

Uyuni Invierno 2006 352 od Francisco Schmidt / CC By-ND 2.0

Obsah

Ako sa tam dostať?
Ako zvoliť balíček exkurzie? Odroda výdavkov Tour závisí od sezóny (je to podľa nášho operátora exkurzie)

Čo priniesť?
Náš 3-dňový itinerár exkurzie
Kde ďalej? Chile

Ako sa tam dostať?

Vezmite si autobus, trajekt alebo trénujte na najlepšie miesta na svete
,

,

Nájdite moje cestovné lístky

Prevádzkovateľ turné: Veľa zväzkov exkurzie nebude zahŕňať výdavky autobusu z La Paz do Uyuni. Niektoré zo všeobecne známeho podnikania môžu mať svoj kyvadlový autobus alebo dodávku, ktorý vás privedie do Uyuni na ďalšie výdavky (zvyčajne predražené!)

Autobusová stanica: Vzhľadom na to, že sme mali nízky rozpočet, to, čo sme urobili (čo normálne robíme), ide na regionálnu autobusovú stanicu (v La Paz je iba 1) a potom si odtiaľ zarezervujte lístok. Existujú rôzne podnikanie, ktoré idú priamo do Uyuni 12-hodinovou cestou autobusu, ako je Panamericana a Panasur. Vybrali sme Panasur*. Sedadlo Semi-Cama je iba 137 Bolínianos, zatiaľ čo Cama Choice je iba 197 Bolínianos. Autobus odchádza o 19:00 (presný!) A dorazí medzi 6:30 až 7:30 v Uyuni (naše zobrazené o 6:45).

Potom, keď je v Uyuni, sa môžete rozhodnúť zostať tam na noc alebo ísť priamo, ako aj turné. Exkurzia sa normálne začína o 10:00.

* Môžete s nimi kontaktovať priamo na adrese info@uyunipanasur.com / (591) 2281708 v La Paz / www.uyunipanasur.com

Uyuni Salt Flats v Bolívii od Michaela Tieso / CC0 1.0

Ako vybrať balík exkurzie?

Normálne nerobíme exkurzie, pretože radi robíme vlastnú vec, avšak pre tento druh výletu by nám to veľa nákladovalo na oveľa viac peňazí na prenájom vozidla alebo motorky. Môžete si rezervovať svoju exkurziu v La Paz, alebo si ju môžete rezervovať na poslednú chvíľu v Uyuni v Bolívii. V Uyuni je asi 75 operátorov výletov, o niektorých väčších a oveľa viac hodnotených ako ostatní!

Pozreli sme sa na 10 z nich a rozhodli sme sa rozhodnúť pre rodinného prevádzkovateľa exkurzie s názvom Huracan Expedeciones (alebo Expediciones Huracan), ich kancelária je práve po autobusovej zastávke. Nemajú webovú stránku, ale bol som schopný získať svoj osobný účet na Facebooku a e -mail. Práve tu sú ich podrobnosti: Cel.74232093

Pri rezervácii turné sa vás presne pýtajú, aké množstvo dní chcete – 1 deň, dva dni, tri dni alebo 4 dni. Ak chcete len ísť do soľných bytov, vyberte si jeden deň!

Rovnako sa vás opýtajú, či sa rozhodnete vrátiť sa do Uyuni, Bolívia alebo zamieriť priamo do San Pedro Atacama v Čile- niektorí vám budú poplatok za kyvadlový autobus, ktorý vás prinesie z bolívijskej hranice do San Pedro Atacama- je to iba 50 Bollivianos (neplat oveľa viac ako to!)

Musíte tiež chápať sezónu, pretože sadzby sa mierne líšia.

Odroda výdavkov zájazdu závisí od sezóny (je to podľa nášho operátora exkurzie)

Existuje veľa obchodov, ktorí sa vás pokúsia vytrhnúť (na základe toho, čo sme videli, ako aj na stretnutí), takže dúfam, že zistíte, že tento sprievodca výdavkami je užitočný. Ukázalo sme sa minulý týždeň v decembri (28. až 30. decembra 2014), ako aj ich výšková sezóna!

SEZÓNA!! November až 750 až 1000 Bolívianos (väčšinou orientálny aj latino cestujúci v tejto sezóne)

Koncom februára do začiatku apríla – 700 až 850 Bolívianos (väčšinou izraelskí cestujúci)

SLABÁ SEZÓNA! Apríl do mája – 600 až 800 Bolivianos

Jún až júl – 800 až 900 Bolívianos (väčšinou európski cestujúci)

SLABÁ SEZÓNA! August až začiatkom novembra do 600 až 800 Bolívinosov

Čo je zahrnuté?

Rôzni operátori exkurzie majú rôzne balíčky. Naše obsahovali nasledujúce:

Jedlá – úplne prvý deň (obed aj večera), druhý deň (raňajky, obed, ako aj večera), ako aj tretí deň (raňajky)

Prevádzkovateľ exkurzie pripraví všetky ingrediencie na vašu trojdňovú cestu (je to na zadnom sedadle vrátane všetkých príborov), potom bude personál hostela tým, ktorý varí pre vaše „piknikové“ jedlá v štýle! Na náš prvý deň- obed sa podával v obojsmernom salári (v samotnom soľných bytoch), mali sme hovädzie mäso s vegetariánmihardal, kde sme tú noc spali

Hardal – 2 noci

Prvú noc sme zostali v hosteli vyrobenom zo soli. Nie je to elegantné (nezabudnite, že ste batoh), ako aj elektrická energia je obmedzená. Rovnako musíte zaplatiť 10 Bolínianosov, aby ste využili horúcu sprchu. Na druhú noc sme zostali v 7-posteľovom internáte v púšti; Bolo to nádherné aj jednoduché. V celej tejto oblasti objavíte jednu sprchu (Ducha), mali sme šťastie, že to bolo v našom hosteli, ostatní hostia operátorov exkurzií museli ísť do nášho hostela, ako aj zaplatiť 20 Bolínianosov, aby sme sa osprchovali, rovnako ako sme len museli Zaplaťte za to 10 Bolínianos.

Preprava v Land Cruiser 4 × 4

Áno, na týchto cestách uvidíte iba 4 × 4 automobily! Cesta je šialená, rovnako ako pohon so štyrmi koliesmi je potreba, takže ak sa rozhodnete prenajať si vlastné, veľké šťastie s údržbou! Naše vozidlo prinieslo rezervné koleso, ako aj raz sme mali plochú pneumatiku. Ostatní šoféri ostatných exkurzií sa zastavili, aby pomohli! Cestujúci musia byť maximálne iba 7, ak máte sprievodcu, potom maximálne 6 na skupinu exkurzie.

Súvisiaci článok: Pokúšate sa nájsť nákladovo efektívne ubytovanie? Skontrolujte náš maximálny zoznam najlepších ubytovní v Brazílii!

Španielsky hovoriaci sprievodca, ktorý je tiež vodičom

Ak máte ďalšie peniaze na zaplatenie (200 až 300 Bolívijos/osoba v skupine), môžete mať anglicky hovoriaci sprievodca, ale zvyčajne bude váš motorista slúžiť ako váš sprievodca exkurziou, motorista a váš všestranný hrdina (pripravuje sa Váš stôl na obed, ako aj potom bude vyčistený, váš fotograf, bude sa starať o vaše veci atď.)

Náš sprievodca, Hipolito, ani nechápe presne, ako hovoriť anglicky, ale je úžasný! Uistil sa, že sme všetci v poriadku, ako sme sa tešili našej ceste. Bol v tejto oblasti už rok, keď práve presunul povolanie z hardcore banského inžiniera na vodiča/sprievodcu exkurziou!

Čo priniesť?

_MG_0293 od Florence.S / CC BY ND 2.0
Ak pôjdete do San Pedro Atacama, Chile, potom je najlepšie priniesť celý batoh! Práve tu sú niektoré potreby, ktoré musíte priniesť:

Hodičný papier/ mokré mokry – Za každé použitie toalety musíte zaplatiť 2 až 5 bollivianos, alebo to môžete urobiť v kríži!

Hrubá bunda – v noci je skutočne chladná!

Baterka – len v situácii, v ktorej chcete hviezdu a túlať sa v noci

Extra batéria/ prenosná nabíjačka batérií – elektrická energia je obmedzená a vaša vačka môže mať nízku batériu o druhý deň!

Občerstvenie – K dispozícii je voda a jedlá, ale v situácii, ktorú chcete počas cesty žmuriť jedlo

Peniaze – Skutočne požadujete, aby ste so sebou priniesli nejaké Bolivianos, aj keď si myslíte, že exkurzia bude obsahovať veľa toho, čo požadujete, že stále vyžaduje zaplatenie nasledujúceho:

150 Bolivianos – vstupný poplatok za Národnú rezervu, aby šiel do Laguna Verde atď.

10 až 20 Bolivianos – Ak chcete horúcu sprchu

2 až 5 bollivianos – pre toaletu

6 Bollivianos – pre horúcu prameň (Aguas Thermales)

15 Bolivianos- pre vašu výstupnú pečiatku v bolívijských hraniciach do San Pedro Atacama. Aj keď naše vízum, ktoré treba ísť do Bolívie, je bezplatné, prisťahovalectvo vám bude poplatok- ak odmietnete zaplatiť, odmietnu sa, aby vám poskytli výstupnú pečiatku. Nerozumieme, či je to legálne.

Tip pre sprievodcu – poskytli sme mu 20 dolárov, pretože je skutočne skvelý chlap!

Súvisiaci článok: Pokúšate sa nájsť nákladovo efektívne ubytovanie? Skontrolujte náš maximálny zoznam najlepších ubytovní v Čile!

Náš 3-dňový itinerár exkurzie

Predstavte si však kempingový výlet s batohom s vodičom, kuchárom a asistentom? Stavím sa, že za to, za čo sme zaplatili, skutočne kompenzovali celé naše turné!

Najprv vám chcem predstaviť nášho neuveriteľného sprievodcu exkurziou Hipolito. Využil ako baník, ktorý sa práve nedávno presunul na kariéru exkurzie. Ďalej, naši neuveriteľní naši kamaráti- všetci sú z Argentíny!

Uyuni Salt Flats, Bolívia

Prvý deň: Oblasti, do ktorých idete, zahrnúť: Vlak cintorína, malá dedina Colchani, aby ste šli do dielne soľných baníkov, Salar de Uyuni (Uyuni Salt Flats), pôvodný hotel Salt (obed sa tu podáva), Inca Ostrov Huasi (ostrov rybích ostrovov / ostrov kaktus),

Druhý deň: Zobuďte sa o 5:00, dajte si raňajky a odísť o 6:00, zastavte sa v andských lagúnach, aby ste sa stretli s početným plameňom, obrovskou púšťou siloli, kde môžete vidieť Arbol de Piedra (The Rock Tree), červená lagúna s Oveľa viac plameňov, ako aj gejzíry „Sol de Mañana“

Tretí deň: Vstaň o 4:30, dajte si raňajky a odísť o 5:00, malá púšť z Chiguany na južnej strane Salar de Uyuni, kde sa zastavíte pri vyhliadke, aby ste si prezreli zaparené sopky, Dali Desert, 30 minút v 30 minútach v Aguas Thermales (Hot Spring), Laguna Verde (ekologické jazero), potom na bolívijskú hranicu, aby ste šli do San Pedro Atacama v Čile (budete tam o 13:00

Kde ďalej? Chile

Ste na Pinterest? Pripínajte tieto!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *